gomola-logo

Gomola Stanislav - kovovýroba

Vyrábíme, dodáváme a montujeme brány:

Všechny typy bran Vám pochopitelně dodáme "na klíč" tedy včetně výkopových prací, betonování, elektroinstalace, osazení motorem, majáčky, v konečné požadované povrchové úpravě brány, včetně její vratové výplně ( dřevěné palubky, kovové příčky, plechy, ozdobné výplně.

Posuvné samonosné brány

Nejoblíbenější typ brány, pro svůj celoročně bezproblémový chod a minimální nároky na údržbu. Samonosná posuvná brána má stabilní konstrukci a dobře poslouží u soukromých objektů i průmyslovým hal. Posuvné brány efektivně vyřeší uzavření vstupu na pozemek, jsou vhodné do všech vjezdů a průjezdů, i o větších šířkách. Velkou výhodou je možnost umístění i na svažující se pozemek, kde příjezd nedovoluje otevření křídlové brány.

Brána je tvořena jedním posuvným křídlem. Pohyb křídla je zajištěn pohybem nosného C profilu po rolnách uchycených v betonovém základu. Ustavení křídla ve svislé rovině zajišťují opěrné sloupky s vodícími kladkami. Konstrukce brány se standardně dodává z uzavřených ocelových profilů. Tento typ brány po otevření nijak neomezuje vjezd, jelikož se otevírají podél oplocení.

Ruční nebo automatické otvírání, Při osazení brány alektromotorem a bezpečnostními čidly je veškerá kabeláž k čidlům a motoru skryta ve sloupcích a v zemi. Díky kvalitnímu ozubení a hřebenům z tvrzeného plastu zvládá motor plynulou a úspornou manipulaci prostřednictvím dálkového ovladače. Samonosné brány se pohybují 5–8 cm nad dlažbou světlého prostoru vjezdu, čímž zaručují správnou funkci za všech okolností(odpadá např. zimní údržba kolejnice). Samonosná brána po otevření nezužuje šířku průjezdu. V případě instalace fotobuněk získává zákazník jistotu, že mu brána nepoškodí vozidlo, pokud se v dráze otvírání nachází jakákoliv překážka, brána se zastaví. K systému jsou standardně dodávány výstražné majáčky. Spolehlivý automatický systém s funkcí odblokování umožňuje otevřít bránu ručně v případě výpadku elektřiny. Díky kvalitním pojezdovým mechanismům a plastovým hřebenům pohonu jezdí brána tiše a klidně.

Posuvné pojezdové (kolejové) brány

Vjezdová brána posuvná je tvořena jedním křídlem. Pohyb křídla zajišťují kolečka pojíždějící po kolejnici, která je v terénu buď zašroubována, nebo uložena v betonu, rovnoběžně s oplocením. Křídlo je uchyceno na sloupcích z uzavřených profilů. Konstrukce brány je vyrobena rovněž z ocelových profilů.

Nižší pořizovací náklady než u samonosných bran, přinášejí však více starostí s celoročně bezproblémovým chodem.Specifikou této brány je zabudovaná kolejnice – vodící dráha. Ta vyžaduje dobře vyrovnaný terén a kvalitní uložení do betonového základu. Je potřeba pravidelně dohlížet na čistotu dráhy, nepatřičné předměty( štěrk, šišky, sníh,led) znemožňují bráně pojezd. Ovládání je ruční nebo motorové. V případě instalace fotobuněk získává zákazník jistotu, že mu brána nepoškodí vozidlo, pokud se v dráze otvírání nachází jakákoliv překážka, brána se zastaví. K systému jsou standardně dodávány výstražné majáčky. V případě výpadku elektřiny lze motor odblokovat a otevřít si manuálně. Dodávané motory se vyznačují bezúdržbovým provozem s dlouhou životností a garantovanou bezpečností.

Křídlové brány

Dodáváme jednokřídlé či dvoukřídlé brány s otáčením ve svislé ose. Nosný rám je svařen z ocelových profilů. Křídla jsou uložena nad terénem, což významně eliminuje starosti s údržbou, především v zimním období.

Ovládání je ruční nebo motorové. Hlavní předností těchto pohonů je dlouholetá životnost s téměř bezúdržbovým provozem. Motory lze instalovat buď přímo na křídlo brány, nebo se zapouštějí pod úroveň terénu. U širokých bran doporučujeme instalovat zámek, který znemožňuje zničení pohonu násilným otevřením nebo silným větrem. Křídlové mechanismy montujeme tam, kde nelze pro nedostatek prostoru po stranách vjezdu. Křídlové brány se oproti ostatním vratovým mechanismům vyznačují nižší pořizovací cenou. Toto řešení však přináší větší náročnost na prostor za branou a nemožnost parkovat ihned za branou.

Samonosné brány

Pojezdové brány

Křídlové brány

Gomola kovovýroba

Gomola kovovýroba